Objednávky nad 1500 Kč mají dopravu zdarma ❤️

Čistič kůže na scénu

Pokud vlastníte auto se sedačkami, volantem a jinými koženými prvky interiéru, jistě víte, že údržba těchto částí se může lehce proměnit v noční můru. Pokusíme se vám tedy vysvětlit proč se kůže špiní, jak ji udržovat a jak ji čistit.

Kde je problém?

Stejně tak jako lidská kůže je i kůže v autech (ušeň) náchylná na vlivy vnějšího prostředí. Pokud kůži vystavujete dlouhodobě slunečnímu záření, tak vám kůže bude vysychat a praskat na povrchu. Je tedy dobré kůži dopřát UV ochranu stejně tak jako si při opalovačce namažeme na záda opalovací krém.

Dalším problémem je špinění kůže, které vzniká otěrem oblečení, opasky, a samozřejmě naším potem (typicky loketní opěrky). Pot nám celý proces ještě trochu umocní, pomáhá totiž rozpouštět barviva v oblečení, a ty se pak lehčeji dostanou na povrch kůže. 

Na těchto fotkách je vidět zašpinění loketních opěrek na BMW E92 335i, které rozhodně není zanedbané a majitel se o něj řádně stará. Než jsme použili náš Leather cleaner připadala mu kůže čistá.

Čištění

Jak ušeň tak i její syntetická náhrada je vždy barvená. Barva má estetický i ochranný účel a proto se nemusíme bát, že bychom běžným čištěním povrch poškodili. Co k čištění budeme potřebovat?

  • Mikrovláknové utěrky
  • Kartáč/ek s jemnými štetinami (ideálně štětiny z kance)
  • Čisticí prostředek na kůži. Jako záložní řešení může posloužit slabý roztok vody a pH neutrálního mýdla

Čistící prostředek naneseme na díl který chceme očistit a pomocí kartáče začneme čistit. Snažte se vždy čistit jen menší části interiéru v jednu chvílí, tak aby produkt nevysychal (např. půlka sedáku/opěradla sedačky nebo jen hlavová opěrka). Po cca 30-60 vteřinách vezmeme mikrovláknovou utěrku a místo vytřeme do sucha. V případě, že je kůže silně znečištěná a utěrka je viditelně špinavá otočte ji na čistou stranu. Takto pokračujeme se všemi koženými díly v interiéru. Stejně tak jako když čistíte lidskou kůži, není potřeba na kartáč tlačit abyste kůži nepoškodili.

Kůže je čistá, co dál?

Prvně je nutno říct, že nejlepší ochrana bude vždy opatrnost uživatele a způsob používání. Špinavé ruce, modré džíny se zipy a přepravka s nářadím kůži rozhodně neprospěje (na obrázku dole jsou 50/50 fotky našeho služebáku, a to vzadu jezdila jen dětská sedačka). Zbytek už je hračka, kůži stačí jednou za měsíc dopřát lehkou, výše popsanou, očistu (pokud se budete starat pravidelně, nezabere vám celé auto víc než 30 minut). U nás ve flachtu to taky děláme a výsledky mluví za vše. Náš Leather Cleaner nejenom čistí, ale zanechává kůži hezky matnou, vláčnou a jako bonus má příjemnou lehce kokosovou vůni.

Zpět do obchodu